21. 9. 2019: Wakizaši Cup

V sobotu 21. 9. 2019 se konal již 18 .ročník celorepublikové soutěže v karate všech kategorií – Wakizaši cup.

O medaile svedlo klání 235 závodníků ze 35 klubů z celé České republiky a Slovenska.

Na regulérnost utkání dohlíželi kvalitní rozhodčí Českého svazu karate pod vedením Jana Stropnického jako hlavního rozhodčího.

V průběhu drobné polední pauzy, měli účastníci soutěže možnost se seznámit v drobné ukázce s prací s tlakovými body v karate, tzv. Kyusho Karate, které jako odnož celosvětové organizace DKI a Zendoryu se zabývá v České republice aplikacemi tlakových bodů právě do karate a sebeobrany. Tato ukázka se setkala se značným zájmem z řad okolních diváků.

Celkovým vítězem turnaje s stal klub Karate DDM Neratovice. Všem účastníkům, kteří stáli na stupních vítězů gratulujeme a ostatním přejeme více toho štěstí v dalším ročníku.

V závěru chci poděkovat celému realizačnímu týmu, p. Polívkovi, Bašusovi, sl. Dvořákové i všem ostatním, kteří se na této soutěži podíleli jako pořadatelé. Současně děkuji i našim domácím závodníkům, kteří získali celou kolekci medailí – zlato, stříbro i bronz a několik nadějných výsledků a postupů mezi posledních 8 závodníků ve svých kategoriích.

Nakonec bychom chtěli poděkovat i všem sponzorům, kteří nás podpořili – Město Nymburk, firma MOKADO s.r.o., pivovar Nymburk, mlékárny Milko, Kyusho Karate Czech Republic a další…

Děkuji za příjemně strávenou sobotu.

Ing. Zdeněk Dvořák
5 DAN Shotokan, 5 DAN Kyusho karate